ЯЛТАКУРОРТ
Ялта місто сонячне. Сонце сяє в середньому 2250 годин на рік приблизно стільки ж, скільки в Ніцці, Каннах, Сан-Ремо й інших середземноморських курортах, і більше, ніж у Сочі чи Кисловодську. Всесвітньо відомий кліматичний курорт, центр Південнобережної курортної зони, де купальний сезон відкривається на початку червня і триває до жовтня.
Клімат м'який, середньоземноморський. Середньорічна температура повітря 13°С. У липні, найтеплішому місяці, 23,7°С (у Симеїзі 24,4°С, Місхорі 25°С). Осінь тепла і тривала, зима коротка і м'яка. Відносна вологість повітря значно нижча, ніж в інших курортних районах України і курортах Кавказу.
Природні умови сформували в цих місцях унікальний клімат. Сполучення субтропічної рослинності з близькістю моря і захищеність узбережжя грядою Кримських гір створюють тут стійкі погодні умови, до яких організм адаптується легко і швидко. Сприятливі кліматичні умови, іонізоване, насичене киснем і фітонцидами повітря сприяють успішному лікуванню хворих хронічними неспецифічними захворюваннями легень, бронхіальною астмою, гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, церебральним атеросклерозом, хворобами нирок і неврологічних захворювань.
Крім лікування кліматичними факторами Південного берегу Криму на курорті широко застосовуються нетрадиційні методи: голкорефлексотерапія, фітотерапія, мануальна терапія, спелеотерапія, дихальна гімнастика, кліматотрон.
На території Ялти і в її околицях багато пам'ятників природи, історії і культури, а також пам'ятних місць, пов'язаних з історичними подіями, іменами видатних діячів науки і мистецтва. Серед них Лівадійский палац, у якому в лютому 1945 року проходила Ялтинська (Кримська) конференція глав урядів трьох союзних держав антигітлерівської коаліції СРСР, США і Великобританії, Алупкінський і Массандрівський палаци-музеї, будинок-музей Чехова, «Галявина казок», заповнена знайомими з дитинства персонажами. Незмінним успіхом користуються екскурсії на Ай-Петрі і до водоспаду Учан-Су, в Нікітський державний ботанічний сад і Массандрівський парк, морські прогулянки на катерах і яхтах, а також дегустація вин "Массандра", гордість кримського виноробства, визнані на міжнародних конкурсах і нагороджені 150 золотими і срібними медалями і двома срібними кубками "Гран-Прі".
На зелених терасах випуклого східного схилу гори Могиби, що круто збігають до моря і його золотих пляжів, розташувалася чорноморська перлина курорт Лівадія («Лівадія» у перекладі з грецького «луг»). Його вважає за необхідне відвідати чи не кожен відпочиваючий у Криму. Особливу принадність Лівадії надає її парк, що займає близько 40 гектарів теж у своєму роді пам'ятне місце. Закладений майже 150 років тому, він і зараз один із кращих на Південному узбережжі. В другій половині XIX сторіччя власником Лівадійських земель стала царська родина. Дому Романових належав чудовий палац, що височіє на дивній по красі галявині. Він споруджений у 1910-1911 p.p. під керівництвом ялтинського архітектора М.П. Краснова в стилі раннього італійського Відродження.
Місхор усім подобається відразу. Залиті сонцем парки, круті південні схили Головної гряди Кримських гір, покриті вічнозеленою рослинністю, нерухомі хмари, що клубочаться над Яйлою. По клімату, м'якому, майже средиземноморському, Місхор трохи відрізняється від інших кримських курортів. На Південному березі Криму тепліше всього в Місхорі, де середньорічна температура повітря досягає 13,9°С, а середньомісячна 25,0°С. У Кореїзі і Гаспрі свій мікроклімат. Вони розташовані ближче до гір, тому тут сухіше. В Кореїзі і Гаспрі опадів випадає до 370 390 мм.