ЗАМОВИТИ ПУТІВКУ
  1. Ваше П.І.Б.(*)
    Please let us know your name.
  2. Ваш e-mail(*)
    Please let us know your email address.
  3. Вибір курорту / санаторію(*)
    Invalid Input
  4. Дата початку заїзду(*)
    Invalid Input
  5. Термін путівки(*)
    Invalid Input
  6. Ваші побажання та контакти(*)
    Please let us know your message.

ДП Клінічний санаторій «Лермонтовський»

Клінічний санаторій «Лермонтовський» багатопрофільний реабілітаційний заклад, розташований в затишному парку понад самим морем. Оздоровниця відома далеко за межами Одеси, як провідний науковий центр, колиска Української курортологічної школи. Виключно зручне розташування санаторію, безпосередня близькість культурних та ландшафтних пам'яток «Південної пальміри» дає можливість лікувати складні захворювання у людей різного віку.

ПРОФІЛЬ САНАТОРІЮ:
 

-        Відновлювальне лікування вагітних;

-        Відновлювальне лікування після гострого інфаркту міокарда, пролікованих нестабільної стенокардії,

     операцій на серці та магістральних судинах.

-        Відновлювальне лікування  після гострих цереброваскулярних захворювань і нейротравм;

-        Відновлювальне лікування  після травм і захворювань опорно-рухового апарату;

-        Санаторно-курортне лікування захворювань системи кровообігу;

-        Санаторно-курортне лікування захворювань  нервової системи;

-        Санаторно-курортне лікування гінекологічних захворювань;

-        Санаторно-курортне лікування захворювань органів опори та руху;

            -    Санаторно-курортне лікування ревматичних захворювань.
 

-  Відділення реабілітації вагітних

Показання:  Надання реабілітаційного лікування у відділення здійснюється жінкам у терміні вагітності 12-32 тижнів. Юні вагітні (молодші 18 років), першовагітні (старші 30 років); вагітні, які працюють в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам; вагітні, які проживають на радіаційно-забруднених територіях; жіноче безпліддя в анамнезі;  недостатність харчування при вагітності; несприятливий перебіг попередніх вагітностей та пологів (прееклампсія, загроза невиношування, мертвонародження, інші ускладнення); звичне невиношування (як етап реабілітації після стаціонарного лікування); хронічна фетоплацентарна недостатність; патологічні стани плода; анемія вагітних I ст .; гестози вагітних першої половини вагітності - легкого та середнього ступеня тяжкості; вагітні з пізнім гестозом (після проведення курсу стаціонарного лікування); вагітні, які мають рубець на матці, в терміні вагітності до 28 тижнів (за умови спроможності рубця).

Естрагенітальна патологія. Серцево-судинні захворювання: нейроциркуляторная дистонія; гіпертонічна хвороба I ст. (Без ознак пізнього гестозу); хронічні ревматичні хвороби серця в стадії компенсації; вроджені вади серця у стадії компенсації; після операції на серці при компенсованій гемодинаміці; хронічна ішемічна хвороба серця в стадії компенсації; міокардіосклероз без порушень гемодинаміки; міокардіодистрофія різного генезу без ознак недостатності кровообігу; варикозне розширення вен різної локалізації без явищ флебіту або флеботромбоза; хронічна гіпотензія. Ендокринні порушення: у стадії медикаментозної компенсації. Захворювання нирок:  хронічний гломерулонефрит в період ремісії без ускладнень; хронічний пієлонефрит в фазі ремісії; вроджені аномалії розвитку нирок без супутнього пієлонефриту та ниркової недостатності; почечнокаменная хвороба в період ремісії і без нападів ниркової коліки. Інші екстрагенітальні захворювання: хронічні неспецифічні бронхолегеневі захворювання без дихальної недостатності у фазі ремісії; захворювання органів травлення у фазі ремісії; системні захворювання сполучної тканини в неактивній фазі при відсутності вісцеральних ушкоджень; інші хронічні захворювання і патологічні стани в стадії компенсації.

 Протипоказання: гестози з важким перебігом хвороби; акушерська патологія: загроза переривання вагітності, передлежання або низьке прикріплення плаценти, ізоімунному конфлікт, рубець на матці після 28 тижнів вагітності; пороки розвитку, новоутворення статевих органів; захворювання крові: лейкемія, лейкоз, анемія (перніціозна, гіпопластична, гемолітична), порушення згортання крові та інші геморагічні стани; захворювання нервової системи з епілептиформними нападами, епілепсія; психічні захворювання з порушенням поведінки і соціальної адаптації, хронічний алкоголізм; важкі форми цукрового діабету, тиреотоксикоз з порушенням або без порушення функції.

- Відділення реабілітації після гострого інфаркту міокарда, пролікованих нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах.

      Відновлювального лікування в реабілітаційному кардіологічному відділенні санаторію підлягають пацієнти, які перенесли гострий інфаркт міокарда і не мають медичних протипоказань. Можуть себе обслуговувати, досягли належного рівня фізичної активності (разова ходьба до 1000м в 2-3 прийоми, підйом по сходах на 17-22 сходинки без неприємних відчуттів).      Переведення пацієнтів в спеціалізоване відділення санаторію можливо тільки при адекватному виконанні вищевказаних етапів рухової активності на основі клініко-електрокардіографічного контролю.

Показання: Гострий інфаркт міокарда, нестабільна стенокардія: первинний або вторинний великовогнищевий (в тому числі трансмуральний) і мілковогніщевій інфаркт міокарда без будь-яких ускладнень в гострому періоді і при задовільному стані пацієнта до моменту направлення в санаторію, із стабілізацією ЕКГ або при наявності динаміки, що відображає формування постінфарктного рубця; нестабільна стенокардія за умови адекватного виконання необхідного рівня фізичної активності.   Пацієнти після оперативних втручань на серці та судинах:  хворі на ішемічну хворобу серця після аортокоронарного шунтування, стентування, резекції аневризми серця, ендоваскулярної ангіопластиці, а також після комісуротомії і протезуванні клапанів серця не раніше 14 днів після операції, в задовільному стані, при відсутності післяопераційних ускладнень, які потребують перев'язок, здатні до самообслуговування і досягли необхідного рівня фізичної активності.  Пацієнти з порушенням серцевого ритму: після корекції порушень серцевого ритму, в тому числі після хірургічного втручання на серці та судинах, а саме:  з відновленим синусовим ритмом після миготіння і тріпотіння передсердь;  з екстрасістолічною аритмією (поодинокими або частими, але не політопна, що не є груповими і не ранніми екстрасистолами). захворювання судин ніг і інші серцево - судинні захворювання за умови достатнього фізичної толерантності та перспективної медичної реабілітації на курорті.

Допускається наявність таких ускладнень і супутніх захворювань до моменту направлення в санаторій: недостатність кровообігу не вище I стадії; нормо - або браді- аритмічна форма постійної фібриляції передсердь; одиночна або часта, але не політропна і не групова, на ранніх (S на Т) екстрасистолія; блокада не вище I ступеня; аневризма серця без ознак недостатності кровообігу або при їх наявності не вище I стадії; артеріальна гіпертензія з коригованим артеріальним тиском та безкризовим перебігом;  цукровий діабет 2 типу, компенсований або субкомпенсований.

Противопоказания: стенокардія IV функціонального класу; важкі порушення серцевого ритму і провідності (пароксизми, тахікардія і мерехтіння передсердь, виникають два і більше разів на місяць, політопна, групова і рання екстрасистолія, атріовентрикулярна блокада II-III ступеня, повна блокада серця); артеріальна гіпертензія з вираженими змінами очного дна, порушеннями азотоексктеторноі фукции нирок, симптоматична гіпертензія зі значними змінами очного дна і функції нирок з кризовим перебігом; рецидивуючі тромбоемболічні ускладнення; порушення мозкового кровообігу в гострій і підгострій стадіях; цукровий діабет некомпенсований з тяжким перебігом; тромбоз шунта, який клінічно проявляється гострим інфарктом міокарда зі складним порушенням серцевого ритму; гостра серцева недостатність; шлункові, кишкові кровотечі; медіастиніт, ексудативний перикардит; активність ревматичного процесу II ст.

- Відділення ранньої реабілітації після гострих цереброваскулярних захворювань і нейротравм.

Відновлювальному лікуванню в реабілітаційному відділенні для дорослих з цереброваскулярної патологією підлягають пацієнти, які мають відповідні медичні показання для відновного лікування, досягли певного рівня фізичної активності, можуть себе обслуговувати і не мають медичних протипоказань.

Показання: Гостре порушення мозкового кровообігу і мозковий інсульт (ішемічного та геморагічного характеру) внаслідок артеріальної гіпертензії, атеросклерозу судин головного мозку, ніж повідомляти про них, васкулітах різної етіології, а також інших причин - у вигляді рухових порушень середнього ступеня вираженості в формі геми- або монопарез, афотіческіх розладів легкого ступеня не менше, ніж через 1 місяць після гострого періоду.  Минущість порушення мозкового кровообігу (через 2-3 тижні після початку захворювання). Наслідки гострого порушення мозкового кровообігу з залишковими явищами легкого геми- або монопареза для вторинної профілактики мозкових судинних порушень - через 1-2 роки після перенесеного гострого періоду захворювання. Дісциркуляторна енцефалопатія 2-3 ступеня безпосередньо після закінчення курсу стаціонарного лікування. Післяопераційний стан на магістральних судинах головного мозку безпосередньо після закінчення лікування в нейрохірургічному стаціонарі. Після ізольованою або поєднаною черепно-мозкової травми (посттравматична церебрастенія, енцефалопатія, арахноїдит, гіпоталамічний синдром в т.ч. з явищами вегето-судинної дистонії, початкові форми посттравматичного паркінсонізму, посттравматичний стресовий синдром і інші посттравматичні розлади діяльності центральної нервової системи ).

Противопоказания: Виражений неврологічний дефіцит, включаючи значні афатичні розлади. Виражене зниження інтелекту, психопатологічні та психопатоподібні зміни особистості, що ускладнюють перебування хворого в санаторії, його спілкування з людьми. Неможливість самостійної ходьби, нездатність до самообслуговування. Часті епілептичні припадки і інші види пароксизмальних розладів свідомості. Значні гіперкінетичні, гіперсомнічні, діссомнічні, виражені вестибулярні і мозочкові синдроми. Виражені порушення зору, слуху. Порушення функцій тазових органів. Всі загальні протипоказання для направлення на санаторно-курортне лікування: гострі запальні і онкологічні хвороби, важкі соматичні захворювання (серцево-судинна недостатність НК ІІ-ІІІ; прогресуючий перебіг гіпертонічної хвороби з кризами; ниркова недостатність і ін.).

- Відділення реабілітації після травм і захворювань опорно-рухового апарату.

Відновлювального лікування в реабілітаційному відділенні після травм і захворювань опорно-рухового апарату підлягають пацієнти, які мають відповідні медичні показання для відновлювального  лікування, досягли певного рівня фізичної активності, можуть себе обслуговувати і не мають медичних протипоказань.

Показання: Компресійний перелом хребта без порушення функції спинного мозку через 8-10 тижнів після травми. Переломи кісток таза з порушенням цілісності тазового кільця, переломами вертлюгової западини - в стадії незавершеної консолідації, через 8-10 тижнів після травми. Діафізарні переломи плечової кістки і кісток передпліччя стабільно-функціонального остеосинтезу через 3-4 тижні після операції. Діафізарні переломи стегнових кісток і кісток гомілки після стабільно-функціонального остеосинтезу через 5-6 тижнів після операції. Біля- та внутрішньосуглобові переломи великих суглобів кінцівок (плечовий, ліктьовий, кистьовий, колінний, гомілковостопний) після стабільно- функціонального остеосинтезу через 3-4 тижні після операції. Діафізарні і біля- внутрішньосуглобові переломи, які мають клінічне зрощення (відсутність патологічного руху в зоні перелому). Постіммобілізаційні контрактури верхніх суглобів. Порушення функцій кінцівок після ендопротезування суглобів - через 3-4 тижні після операції, і після інших ортопедичних операцій в ранній післяопераційний період. Посттравматичний деформуючий остеоартроз великих суглобів і хребта (на ранніх стадіях захворювання). Посттравматичний нейродістрофічий синдром кінцівок. Стан після операції посттравматичних деформацій кінцівок, грижі міжхребцевих дисків (діскетомія), ендопротезування суглобів та інших ортопедичних втручань. Стани після нейрохірургічних втручань на спинному мозку, хребті і периферичних нервах. Остеохондроз хребта без неврологічніх відхілень та з залішковімі явіщамі корінцевого синдрому.

Протипоказання: Переломи кісток при наявності на кінцівках спиць або стрижневих апаратів для черезкісткового позавогнищевого остеосинтезу , глухих гіпсових пов'язок на кінцівках або постійного корсету на хребті. Відсутність зіставлення і фіксації кісткових уламків при переломах кісток, тобто безперспективність відновного лікування. Переломи кісток кінцівок з наявністю інфікованих ран, трофічних виразок, екземи шкіряних покриттів. Відсутність ознак клінічного зрощення уламків. Високий ступінь активності процесу, системні прояви, рентгенологічна стадія IV, ФНС III.

 - Санаторно-курортне лікування пацієнтів з ревматичними захворюваннями         

   - Ревматизм

 Показання:   недостатність мітрального клапану без ознак активності ревматичного процесу при загальному задовільному стані, компенсації або недостатності кровообігу не вище I стадії, без прогностично несприятливих порушень серцевого ритму і провідності (групова, політопна, часта екстрасистолія, пароксизмальні порушення ритму, атріовентрикулярна блокада вище I ступеня,  повна блокада ніжок пучка Гіса);  поєднаний мітральний порок серця з переважанням стенозу  мітрального клапана без ознак активності ревматичного процесу;   стан компенсації або  недостатність кровообігу не вище I стадії; пороки аортального клапана без ознак активності  ревматичного про-процесу;  стан компенсації або недостатність кровообігу не вище I стадії, без  ознак стенокардії, без супутньої артеріальної гіпер¬тензіі і прогностично несприятливих порушень  серцевого ритму і провідності;комбінований мітрально-аортальний порок серця, без ознак  активності ревматичного процесу, без прогностично несприятливих порушень серцевого ритму і  провідності, при стані компенсації або недостатності кровообігу не вище I стадії; безперервно-рецидивуючий перебіг ревматизму в період зниження активності до мінімальної;  через 8-9 місяців після виписки зі стаціонару без ознак активності процесу: або поворотний (затяжний) ревматичний ендоміокардит I сте-пені активності процесу на тлі клапанного пороку  серця або без нього, недостатність кровообігу не вище I стадії, без прогностично несприятливих  порушень ритму (допускається наявність рідкісних екстрасістол, синусової аритмії, атріовентрикулярної блокади I ступеня);

Протипоказання:     ревматичний ендоміокардит в активній фазі (II-III ступінь активності);  недостатність кровообігу вище IIA стадії вище I ступеня активності;  блокади: повна атріовентрикулярна, повна і лівої ніжки пучка Гіса, двопучкова блокада у поєднанні  з іншими порушеннями серцевого    ритму, миготлива аритмія з недостатністю кровообігу вище II А стадії,  політопна екстрасистолія, наявність штучного водія ритму зі збереженням складного порушення  ритму, часті пароксизми тахікардії.

- Ревматоїдний артрит

Показання :   Ревматоїдний артрит  мінімального і середнього ступеня активності,  дістрофічне  ураження суглобів і хребта, при відсутності виражених змін внутрішніх органів, при можливості самостійно пересуватися;

  Протипоказання:  ревматичний артрит з висцеритами;  тиреотоксикоз;  висока активність  ревматоїдного артриту (вище II ступеня активності).

-  Анкілозуючий спондилоартрит

Показання: Анкілозуючий спондилоартрит за умови самостійного пересування, спондилоартрит.

Протипоказання: Важкі деформації суглобів, хребта при втраті можливості самостійного пересування.

- Псоріатичний артрит

Показання: Активність процесу не вище II ступеня за умови самостійного пересування. Протипоказання:  гострий псоріатичний артрит;  захворювання нирок;  великі шкірні  висипання, дерматити.

-          Остеоартроз

Показання:  направляються пацієнти з остеоартрозом, деформуючим дистрофічним; остеоартрит на грунті порушення обміну речовин і функцій залоз внутрішньої секреції з вторинним синовітом і  без нього.

Протипоказання:  важкі форми ураження кісток, суглобів з рясним виділенням, важкими загальними явищами (гектична температура тіла, різке виснаження); амілоїдоз внутрішніх органів і важкі деформації суглобів з вторинним синовітом при втраті можливості самостійного пересування.

Загальні протипоказання: всі захворювання в періоді загострення; всі хронічні захворювання, що  вимагають спеціального лікування; перенесені інфекційні захворювання до закінчення терміну  ізоляції; бацилоносійство; всі заразні захворювання очей, шкіри, злоякісна анемія, лейкемія,  злоякісні новоутворення, кахексія, амілоїдоз внутрішніх органів, активні форми туберкульозу  легенів та інших органів; захворювання серцево - судинної системи: для місцевих спеціалізованих  санаторіїв – недостатність кровообігу не вище I ступеню; для санаторно-курортного (у тому числі  відновлювального) лікування на курортах; недостатність кровообігу будь-якого ступеню; відсутність  показань для лікування в оздоровниці і вікові обмеження дітей (до 14 років).

 УМОВИ ПРОЖИВАННЯ:
 
двокімнатні двомісні номери "Люкс", звичайні одномісні та двомісні номери.

 ДО ПОСЛУГ ВІДПОЧИВАЮЧИХ:

 
тенісний корт, аптечний пункт, танці, бібліотека, кімната відпочинку, пункт зв'язку, кіно, клуб, екскурсії (обзорні по місту, до театру, дельфінарію, катакомби).
 
ЦІНИ:

ДП «Клінічний санаторій «Лермонтовський»

АДРЕСА:
 

пр. Лермонтовський, 2, м. Одеса, Україна, 65014.

Сайт "Клінічного санаторію "Лермонтовський"

Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 32432486.

Акредитаційний сертифікат: серія МЗ 008550

Рівень акредитації (категорія): вища

Ліцензія (на медичну практику): серія АГ 602306 від 07.07.2011 р.