ЗАМОВИТИ ПУТІВКУ
 1. Ваше П.І.Б.(*)
  Please let us know your name.
 2. Ваш e-mail(*)
  Please let us know your email address.
 3. Вибір курорту / санаторію(*)
  Invalid Input
 4. Дата початку заїзду(*)
  Invalid Input
 5. Термін путівки(*)
  Invalid Input
 6. Ваші побажання та контакти(*)
  Please let us know your message.

ІНТЕРВ'Ю З ГОЛОВНИМ ЛІКАРЕМ САНАТОРІЮ "УКРАЇНА"

15.04.2020

Санаторій "Україна", розташований в мальовничому селищі Ворзель під Києвом, одним з перших відгукнувся на заклик уряду взяти на обсервацію українців, які повертаються в Україну з-за кордону.

Для колективу оздоровниці робота в нових умовах виявилася нелегким випробуванням, адже в санаторій на обсервацію прибуло відразу 113 осіб, при тому налаштованих не дуже дружелюбно. Головний лікар санаторію “Україна” Марія Гуртавцова розповіла про те, як організована обсервация, з якими складнощами довелося зіткнутися колективу оздоровниці, а також про стан здоров’я гостей закладу.

 

– Маріє, як давно ви працюєте на посаді? Скільки пацієнтів щорічно обслуговує санаторій "Україна"?

– Я працюю у санаторії вже 6 років. Серед інших подібних закладів санаторій вирізняється наявністю потужного бальнео-фізіотерапевтичного відділення, численних лікувально-діагностичних кабінетів. Щороку понад 90 тисяч громадян проходять лікування в нашому закладі. У нас є терапевтичне та реабілітаційне відділення. Терапевтичне відділення лікує пацієнтів із захворюванням серцево-судинної системи, органів травлення, дихання. Реабілітаційне відділення пропонує нашим відвідувачам кардіо-пульмональну реабілітацію, кістково-м’язову реабілітацію, інші види реабілітації, в тому числі при порушенні перебігу вагітності. Ми також проводимо медико-психологічну реабілітацію учасників АТО.

– Розкажіть, скільки людей зараз знаходиться на обсервації та в яких умовах вони перебувають?

– 11 квітня з ОАЕ до України повернулися 113 громадян України. Усі вони були доставлені для проходження обсервації до нашого санаторію. Ми розмістили їх у одно- та двомісних номерах. Там є все необхідне для комфортного проживання, зокрема, побутові речі, гаряча вода цілодобово, а також засоби особистої гігієни: шампунь, мило, туалетний папір. Хочу звернути увагу, що у санаторії досі є опалення, незважаючи на те, що, наприклад, у Києві тепло вже відключено.

 – Чи задовільний стан громадян, які прибули на обсервацію?

– З точки зору медицини поки що все гаразд. За станом здоров‘я усіх, хто проходить в санаторії обсервацію, слідкує лікар. По прибуттю усім провели термометрію, випадків підвищеної температури не виявлено. У одного з наших гостей був вивих ноги, який він отримав ще у аеропорті в ОАЕ, йому надано допомогу. У той же час громадяни, які повернулися з ОАЕ перебувають у стресі. Вони стикнулися з закриттям кордонів, не мали можливості вчасно повернутися додому і все це у розпал епідемії коронавірусу. І зараз вони вимушені перебувати не вдома, а в обсервації. Це не могло не позначитися на їх поведінці. По прибуттю деякі з них були у стані алкогольного сп‘яніння, ми стикнулися з поодинокими випадками порушень режиму перебування. Але усі питання ми намагаємось вирішувати конструктивно. Суттєву допомогу у вирішенні організаційних та побутових питань надає Київська облдержадміністрація, фахівці та керівництво якої знаходиться з нами на постійному зв‘язку.

– В соціальних мережах з’явились дописи про незадовільні побутові умови обсервації. Люди скаржаться на відсутність води та холодні приміщення.

– Обсервація – це новий, багато в чому вимушений досвід, як для нас так і для наших гостей, тому, мабуть неможливо пройти цей процес взагалі без тимчасових труднощів. Нам довелося у стислий час підготувати приміщення та наші мережі до прийому одразу понад 100 людей, вони прибули серед ночі, необхідно було врегулювати усі формальності, передбачені новими правилами. Зараз більшість питань вирішена – забезпечено подачу гарячої води, відрегульовано систему опалення, вирішено питання харчування, медичного нагляду, охорони.

 – Маріє, які, на ваш погляд, проблеми є сьогодні в цій ситуації та як ви бачите шляхи їх вирішення?

– Головна складність на початку була пов‘язана з поведінкою деяких з наших гостей, які безвідповідально поставилися до дотримання правил перебування у санаторії, палили у номерах, псували майно, вели себе, у деяких випадках, неадекватно. Я розумію, що люди із задоволенням опинилися б вдома, але зараз особливий час та особливі вимоги. На щастя, такі випадки скоріш виключення, більшість громадян з розумінням ставляться до ситуації та разом з нашим персоналом конструктивно намагаються вирішувати усі питання, що виникають. До того ж по тим проблемам, що виходять за межі нашої компетенції ми завжди можемо звернутися до облдержадміністрації та МОЗ.

– Як забезпечується харчування в санаторії під час обсервації. Чи можуть люди отримати продукти харчування від рідних? Прокоментуйте, будь ласка, ціни на харчування в санаторії?

– Потрібно розуміти, що стан здоров‘я людей в обсервації знаходиться під нашим пильним контролем і нам не потрібні додаткові ускладнення. Так, передача їжі рідними обмежується МОЗ, але це стосується лише деяких видів продуктів. З тієї ж причини поставка харчування повинна здійснюватися від конкретного постачальника, який несе відповідальність за якість продукції. Нам вдалося забезпечити досить добрі умови харчування. 300 гривень на добу за сніданок, обід та вечерю, до того ж з великим порціями, це досить прийнятна вартість. Можете подивитися меню та переконатися самі.

    За матеріалами прес-служби КОДА