ЗАМОВИТИ ПУТІВКУ
 1. Ваше П.І.Б.(*)
  Please let us know your name.
 2. Ваш e-mail(*)
  Please let us know your email address.
 3. Вибір курорту / санаторію(*)
  Invalid Input
 4. Дата початку заїзду(*)
  Invalid Input
 5. Термін путівки(*)
  Invalid Input
 6. Ваші побажання та контакти(*)
  Please let us know your message.

На курорті «Миргород» відбулася Всеукраїнська конференція лікарів-ендокринологів

 «Миргородкурорт» знову відкрив двері для найкращих лікарів-ендокринологів України, які проводили науково-практичну конференцію з навчання хворих на цукровий діабет самоконтролю.

 Неправильне харчування, стресові ситуації – фактори, які негативно впливають на людей у сучасному світі. Якщо за статистичними даними у 2000 році було зареєстровано 1,8 % хворих на цукровий діабет, то в 2013 році їх кількість збільшилася вже до 3%. І це тільки виявлених, бо переважна більшість просто не контролюють рівень цукру в крові.

Добре розуміючи, на скільки гостро постає питання про невпинне зростання кількості хворих на цукровий діабет, у травні провідні спеціалісти нашої держави провели науково-практичну конференцію з навчання хворих на цукровий діабет самоконтролю.

 Конференція відбувалася в найбільш відомомуне тільки в нашій країні санаторії «Березовий гай», який вже чотири десятиліття разом з іншими оздоровницями курорту «Миргород» займається санаторно-курортною реабілітацією хворих на цукровий діабет. На практичних семінарах учасники форуму мали можливість оглянути весь комплекс сучасного обладнання та методик, який використовують фахівці санаторію «Березовий гай» для обстеження та лікування відпочиваючих. На сьогодні цей санаторій є національним лідером у лікуванні цукрового діабету в дорослих та дітей. І з упевненістю можна сказати, що такої діагностичної та лікувальної бази немає не тільки в Україні, а й у Європі. На базі санаторію успішно діють Всеукраїнський центр санаторно-курортної реабілітації хворих на цукровий діабет та базова в Україні «Школа життя з цукровим діабетом». Учасники конференції особливо наголосили на оптимальності навчання самоконтролю в санаторно-курортних умовах і взяли на озброєння практику обов’язкового включення цього навчання в лікувальний процес, як це робиться в миргородській оздоровниці. Гості переконалися, що саме комплексне застосування унікальної природної Миргородської мінеральної води з іншими природними лікувальними факторами, новітніми медичними технологіями та ефективним навчанням самоконтролю дає неперевершений результат, який не можливо отримати в звичайних медичних закладах.

До речі, конференція за часом збіглася з виповненням 40-ї річниці відкриття на курорті «Миргород» за сприяння академіка А.С. Єфімова першого в Украйні реабілітаційного відділення для хворих на цукровий діабет та 30-ї річниці відкриття відділення реабілітації хворих дітей в супроводі батьків.

Конференція проходила під егідою Інституту ендокринології та обміну речовин імені Василя Комісаренка Академії медичних наук України. Основною метою форуму провідних ендокринологів країни було пропагування важливості навчання хворих на цукровий діабет самоконтролю. Як відомо, дієтичне харчування, фізичні навантаження, правильно підібрані ліки та самоконтроль – це фактори, які суттєво впливають на перебіг хвороби. Та саме самоконтроль займає домінуючу позицію у процесі лікування цукрового діабету.

Завідувач діабетологічним відділенням Інституту ендокринології та обміну речовин, доктор медичних наук Сергій Ткач наголосив, що проведені статистичні дослідження засвідчують, що навчання самоконтролю і його свідоме застосування сприяють зниженню рівня цукру в крові в 2 рази. Він звернув увагу присутніх на доведені статистикою важливі аргументи мотивації хворих на цукровий діабет до навчання самоконтролю: на 32% зменшується рівень смертності, на 52% - рівень інвалідізації, а витрати на лікування зменшуються на 32%. Саме навчання самоконтролю розкриває перед хворими великий потенціал, який несуть зміни способу життя і зменшення ваги тіла.

Також Сергій Миколайович докладно розповів про цілі лікування та шляхи їх досягнення, про приоритетні проблеми в наданні медичної допомоги хворим на цукровий діабет, цуркознижувальну терапію при діабеті ІІ типу, про динаміку ускладнень, серед яких: ураження органів зору, діабетична нейропатія та інше.

Присутніх зацікавили результати досліджень, які підтверджують величезну шкоду не тільки від надмірно високого, а й від надмірно низького рівня цукру в крові. Якщо гіперглікемія дає ускладнення протягом 10-20 років, то гіпоглікемія, на яку більшість не звертають увагу, дає ускладнення, які викликають кардинальне збільшення інфарктів та інсультів уже на початку захворювання.

Змістовною була доповідь провідного наукового співробітника цього ж інституту, кандидата медичних наук Любові Соколової, яка вичерпно висвітлила питання особливості та різноманітності дієт для хворих на цукровий діабет різного типу, значення навчання у дієтології, вплив зайвої ваги, її наслідки та лікування.

На конференції фахівцями було розглянуто й інші важливі питання: особливості призначення інсуліну, як переходити з одного виду інсуліну на інший, алгоритми введення інсуліну, правила зберігання та транспортування інсуліну, класифікація, наслідки та профілактика гіпоглікемії, роль навчання у профілактиці серцево-судинних захворювань, значення навчання фізичним вправам в комплексній терапії, сучасні методи лікування ретинопатії та інші.

Конференція пройшла плідно і цікаво, а головне - дала змогу фахівцям-ендокринологам нашої країни ознайомитися із здобутками і найсучаснішими методиками лікування цукрового діабету, побачити на прикладі курорту «Миргород» світовий рівень реабілітації дітей і дорослих хворих на цукровий діабет. І це суттєва допомога спеціалістам у прискоренні змін підходів до лікування цукрового діабету в нашій країні, покрашення якості життя хворих на діабет через ефективне навчання і застосування самоконтролю. А це в умовах кардинального збільшення кількості хворих на цукровий діабет дуже важливо.